1 Ekim 2015 Perşembe

Doğalgaz Aboneliğini Üzerine Alma (Ankara - Başkent Doğalgaz)

2 gün önce doğalgaz aboneliğim ile ilgili kapımda bir makbuz buldum. Üzerinde ihbar edilen tarih yazıyordu. Bu tarihten itibaren 10 gün süre zarfında aboneliği üzerime almaz isem gaz hizmetinin kesileceği yazıyordu. Böyle şeyler okulların açıldığı yoğun günlere denk gelmezse olmaz sanki. Biraz araştırıp tapu ve kimlik fotokopisi ile Maltepe'deki Başkent Doğalgaz'a gittim. Sıra aldım ama çok kalabalıktı. Önümde 200 civarı kişi sıradaydı. Ümitsizce beklemeye başladım. Çok şükür ki, 9 banko çalışıyordu ve sıra alıp beklemeyen kişiler sayesinde 1 saat 15 dakikada sıra geldi. İşlemler kolayca tamamlandı. Kartımın içindekiler değişmeden sadece kullanıcı ismi değişti. Evraklarımı imzaladım. İşim bitti sanıyordum ki, alt katta 75 kuruşluk pul parası ödemem gerektiğini söyledi. Aşağıda numara falan alma yoktu ve  sıra çok daha yavaş ilerliyordu. 75 kuruş ödemek için de 20 dakika bekledim ve sonunda aboneliği üzerime aldım. Tahmin ediyorum bu aralar aynı durumla karşılaşan çok kişi var. Bu yüzden bu yazıyı yazma gereği duydum. Tahmini 2 saatlik bir zaman ayırarak işinizi halledebilirsiniz. Başkent Doğalgaz'ın diğer şubelerinden de yapabilirsiniz, bana en uygunu Maltepedeki(Toros Sokak No:20 Sıhhiye ) geldi. Metro Demirtepe durağında inerseniz katlı otoparkın arkasında kalıyor.


DUYURU 
Değerli Müşterilerimiz 
Cumartesi günleri Maltepe Merkez Kampüsümüz Abone İşleri Biriminde 
ilk abonelik hariç 
08:00-17:00 saatleri arasında, 
abonelik işlemleri yapılmaktadır. 

2 yorum:

Gülce Ünsal dedi ki...

Merhaba bana da aynı ihbarnameden geldi. Sayaç burada daha önce oturan hanım üzerineydi. Kartlı sayaç takılı benim dairemde. Şimdi bu sayacı üzerime almam için benden ekstra bir ücret talep edecekler mi? Abone bağlantı ücreti ve güvence bedeli adı altında 300 küsür liralık bir şeyler gördüm internette. Yetmiyormuş gibi ev annemim üzerine ve annem şehir dışında oturuyor. Evden çıkma ihtimali de yok hasta. Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.

Yelda Özyurt dedi ki...

Gülce hanım mesajınızı yeni gördüm, nedense bildirim gelmemiş. Ben ücret ödemedim. Umarım sizde sorunsuz bir sekilde halletmişsinizdir sorununuzu..

çilekli arama motoru